logo safetyshield premier partner madico

Türkiye Cumhuriyeti Tarihinin En Kanlı Saldırısı

Türkiye Cumhuriyeti Tarihinin En Kanlı Saldırısı
Ankara'da 95 kişinin hayatını kaybettiği, 246 kişinin de yaralandığı korkunç saldırı, tarihe 'en kanlı' saldırı olarak geçti.

Türkiye tarihine damga vuran en kanlı bombalı terör saldırısı, bugün Ankara'da yaşandı. 'Barış Hemen Şimdi' mitingi öncesi 3 saniye ara ile 2 bomba (canlı bomba oldukları düşünülüyor) patlatıldı. Kanlı saldırıda 95 kişi hayatını kaybetti, 246 kişi yaralandı.

İçişleri Bakanı Selami Altınok'un "Güvenlik zafiyeti olduğunu düşünmüyorum" dediği, Türkiye'yi derinden sarsan bu saldırı, Cumhuriyet tarihine en kanlı saldırı olarak adını yazdırdı.

İşte Türkiye'nin yakın tarihinde yaşanan ve akıllara kazınan terör saldırılarından bazıları:

20 TEMMUZ 2015 - SURUÇ SALDIRISI - 34 ÖLÜ: Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, Kobani'ye yardım götürmek üzere toplanan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin basın açıklaması yaptığı sırada düzenlenen intihar saldırısında 34 kişi yaşamını yitirdi. Saldırıyı IŞİD'in düzenlemiş olabileceği öne sürüldü.

6 OCAK 2015 - SULTANAHMET'TE CANLI BOMBA: İstanbul'un turistik semtlerinden Sultanahmet'teki bir polis noktasına ocak ayında canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saldırıda ağır yaralanan polis memuru şehit oldu. Ölen canlı bomba IŞİD militanı Dağıstanlı Diana Ramazova'ydı.

11 MAYIS 2013 - REYHANLI SALDIRISI - 52 ÖLÜ: Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013'te bomba yüklü araçlarla terör saldırısı düzenlendi. Meydana gelen çifte patlamada 5'i çocuk 52 kişi yaşamını yitirdi. Saldırıyı IŞİD'in üstlendiği iddia edildi.

27 TEMMUZ 2008 - GÜNGÖREN SALDIRISI - 18 ÖLÜ: İstanbul'un Güngören ilçesinde ardı ardına iki bombanın patlatılması sonucu; 5'i çocuk olmak üzere 18 kişinin ölmesi ve 154 kişinin yaralanması ile sonuçlanmıştı. Saldırıyı PKK üstlenmişti.

22 MAYIS 2007 - ANAFARTALAR ÇARŞISI SALDIRISI: Ankara'nın Ulus Semti'ndeki Anafartalar Çarşısı'nda intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıyı PKK'lı Güven Akkuş'un düzenlediği açıklandı. Saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti.

15 KASIM 2003 - SİNAGOG SALDRISI - 27 ÖLÜ: Neve Şalom Sinagogu ve Bet İsrael Sinagogu'na düzenlenen eylemlerin sonucunda 27 kişi yaşamını yitirdi. Bomba yüklü araçlarla düzenlenen eylemlerde, eylemi gerçekleştiren kişiler de yaşamını yitirmişti. Patlamaların meydana geldiği sinagoglarda ve çevrelerinde büyük hasar oluşurken, en az 300 kişi de yaralandı.

20 KASIM 2003 - HSBC VE İNGİLİZ KONSOLOSLUĞU SALDIRILARI - 30 ÖLÜ: Sinagog saldırılarından beş gün sonra, 20 Kasım 2003'te yine bomba yüklü araçlarla iki eylem düzenlendi. 20 Kasım'daki bombalı eylemlerin hedefi İstanbul'daki İngiliz Konsolosluğu ve HSBC Bankası'nın genel merkezi oldu. Saldırıda 30 yaşamını yitirdi, 450'den fazla kişi yaralandı. Saldırılar El-Kaide tarafından üstlenildi.

13 MART 1999 - MAVİ ÇARŞI SALDIRISI - 13 ÖLÜ: Kadıköy'deki Mavi Çarşı'ya 13 Mart 1999'da düzenlenen molotofkokteylli saldırıda 13 kişi yaşamını kaybetmişti. Saldırının PKK'lı olan üç sanığı müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak : http://sondakika.com/haber/haber-turkiye-cumhuriyeti-tarihinin-en-kanli-saldirisi-7765110/
BLOG
cam filmi haber Apple binasında 7 kişi yaralandı! Sebebi ise...
cam filmi haber Bir Patlamanın Anlatılmayan Anatomisi
cam filmi haber Türkiye Cumhuriyeti Tarihinin En Kanlı Saldırısı
cam filmi haber Kırık Cam Teorisi
cam filmi haber Camı Patlayan Feribot Geri Döndü
BİZDEN HABERLER
cam filmi haber Cam Filmi Elemanı Aranıyor
cam filmi haber Yeni e-Ticaret sayfamız yayına girmiştir.
cam filmi haber 1300 m2 350 mikron güvenlik cam filmi uygulaması 10 günde tamamlanmıştır
cam filmi haber SRC Belgeli Cam Filmi ustaları aranıyor
cam filmi haber Tek Araçlık Oto Cam Filmi satışlarımız başlamıştır.
Online Alışveriş
affani iletişim Cam filmleri hakkında tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz;

Tel : 0212 226 3456
0212 CAM FİLM
E-posta : info@affani.com.tr
cam filmi bülten
SAHTE VE KUSURLU ÜRÜN UYARISI
A.B.D.’de kurulu Madico® Window Films (Madico® Cam Filmleri) firmasının Türkiye distribütörü firmamız Affani İthalat ve İhracat Ltd. Şti’dir.

Son günlerde Madico® cam filmleri sattığını ve uyguladığını iddia eden firmalar hakkında şikayetler almaktayız.

Güvenlik, Bina, Dekorasyon ve Oto Cam Filmleri için tek yetkili cam filmi satıcısı Affani İth. ve İhr. Ltd. Şti. 'dir. Bayimiz yoktur. Bayimiz olduğunu söyleyen şahıs ve kuruluşlara itibar etmeyiniz.

Taklit ve hurda ürünler; sağlığınız, güvenliğiniz, binanız ve araçlarınız için ciddi risk oluşturmaktadır. Madico cam filmi sattığını ve uyguladığını ifade eden firmalara itibar etmeyiniz ve firmamızla temasa geçiniz.
© Affani İthalat ve İhracat Ltd. Şti.
Madico® Cam Filmleri Türkiye Distribütörü 1999 - 2018
Madico Safety Shield Partner kagider WE Connect Woman Owned Goldman Sachs 10.000 Women